logo
facebook   googleplus

facebook   googleplus

Stomatologia – ciekawe artykuły

Celem działalności naszego gabinetu stomatologicznego jest nie tylko zapewnienie opieki stomatologicznej dla naszych Pacjentów, lecz także propagowanie wiedzy dotyczącej stomatologii. W poniższej zakładce znajdą Państwo ciekawe artykuły dotyczące nowoczesnych metod stomatologii czy porady dotyczące tego, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Zachęcamy do lektury!Higiena jamy ustnej

Higiena jamy ustnej

 

Według przeprowadzonych badań duża część polskiego społeczeństwa (ok. 30% w przypadku mężczyzn, 11% w przypadku kobiet) całkowicie pomija kwestię higieny jamy ustnej, zapominając o jej kluczowym znaczeniu, nie tylko względem idealnego uśmiechu, ale również, a może przede wszystkim, fundamentalnym w kwestiach zdrowotnych.

Czytaj więcej: Higiena jamy ustnej

Mikroskopowe leczenie endodontyczne

Mikroskopowe leczenie endodontyczne

 

Endodoncja jest działem stomatologii koncentrującym się na leczeniu chorób miazgi, w której znajdują się naczynia krwionośne oraz nerwy odpowiedzialne za żywotność zęba. Dla wielu pacjentów jest jedyną szansą na zachowanie naturalnego zęba – uniknięcie ekstrakcji i konieczności inwestycji w znacznie droższy implant zębowy.

Czytaj więcej: Mikroskopowe leczenie endodontyczne

Implanty dentystyczne

Implanty zębowe – uśmiech bez skazy

 

Implantologia stomatologiczna jest jednym z najszybciej rozwijających się i zarazem najnowocześniejszych działów stomatologii. Jej zakres obejmuje uzupełnianie braków zębowych (odbudowę uzębienia na implancie), pozwalający na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i poprawę mechaniki narządu ruchu, zaburzoną poprzez utratę zębów. Jest najbardziej komfortowym sposobem uzupełnienia ubytków w naturalnym uzębieniu pacjenta.

Czytaj więcej: Implanty dentystyczne

Leczenie stomatologiczne kobiet w ciąży

Opieka stomatologiczna w okresie ciąży

 

Ciąża jest dla kobiety czasem, kiedy stan zdrowia staje się priorytetem. W ramach troski o odpowiednie samopoczucie ważna jest pielęgnacja kondycji psychicznej i fizycznej, ale również właściwa higiena jamy ustnej.

 

Czytaj więcej: Leczenie stomatologiczne kobiet w ciąży

Dziecko u dentysty

Pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym

 

Pierwsza wizyta u dentysty jest dużym wyzwaniem nie tylko dla dziecka. Strach przed stomatologiem towarzyszy również większości rodziców stających przed testem, jakim jest rozpoczęcie leczenia stomatologicznego malucha – doskonale wiemy, że to wynik pierwszych doświadczeń naszej pociechy na fotelu dentystycznym, zadecyduje o jego dalszym nastawieniu i przebiegu leczenia w gabinecie stomatologa.

Czytaj więcej: Dziecko u dentysty

Więcej artykułów…

  1. Galeria zdjęć


Gabinet stomatologiczny w Oleśnicy – kontakt

Szeroki wachlarz usług z zakresu stomatologii zachowawczej i dziecięcej, periodontologii, a także chirurgii stomatologicznej i protetyki oferuje gabinet stomatologii mikroskopowej mieszczący się w Oleśnicy. Jeśli chcą Państwo umówić na wizytę u dentysty, prosimy o kontakt telefoniczny, e-mailowy lub za pomocą formularza kontaktowego zamieszczonego poniżej.

 


 

Stomatologia mikroskopowa
Hanna i Dawid Ozimek
ul. Św.Jadwigi 11/3 ( 1 piętro), 56-400 Oleśnica
tel. +48 695 751 412 , kontakt@mikrostoma.pl


2016 - Stomatologia mikroskopowa. realizacja: agencja 3motion

     

Polityka prywatności