logo
facebook   googleplus

facebook   googleplus

Implanty dentystyczne


Implantologia stomatologiczna jest jednym z najszybciej rozwijających się i zarazem najnowocześniejszych działów stomatologii. Jej zakres obejmuje uzupełnianie braków zębowych (odbudowę uzębienia na implancie), pozwalający na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i poprawę mechaniki narządu ruchu, zaburzoną poprzez utratę zębów. Jest najbardziej komfortowym sposobem uzupełnienia ubytków w naturalnym uzębieniu pacjenta.

Implant zębowy jest niewielkim wszczepem wykonanym z tytanu, osadzonym w kości żuchwy lub szczęki (imitującym naturalny korzeń). Na jego podstawie umieszczany jest sztuczny ząb, czyli korona.

Implanty zębowe są jedynym rozwiązaniem stomatologicznym, nie maskującym braku utraconego zęba, lecz zastępującym i funkcjonującym jak naturalny ząb. W bezpieczny i niemalże bezbolesny sposób pozwalają przywrócić naturalnie piękny i zdrowy uśmiech.

 

Leczenie implantologiczne

 

Pierwszym etapem leczenia implantologicznego jest precyzyjna diagnoza stanu uzębienia i tkanki kostnej, pozwalająca na określenie planu działania (konsultacja, zdjęcia, tomografia komputerowa). Kolejny to zabieg wszczepienia implantu, trwający zazwyczaj około kilkunastu minut (przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym). Następnie, po umiejscowieniu implantu, nadchodzi faza tzw. osteointegracji, zrośnięcia implantu z kością. Ostatnim etapem jest leczenie protetyczne z wykorzystaniem korony. Warunkiem jego rozpoczęcia jest całkowita osteointegracja implantu, trwająca około 12-24 tygodni od momentu jego wszczepienia (podczas której pacjent bez przeszkód może korzystać z uzupełnienia tymczasowego).

Wybierając metodę uzupełnienia ubytków, jaką jest implantologia stomatologiczna, warto poznać korzyści wynikające z jej wyboru:

  • maksymalne dopasowanie do naturalnego uzębienia każdego pacjenta (zęby budowane na implantach są bardzo podobne do naturalnych zębów – zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym)

  • szybki czas leczenia (proces umieszczenia implantu i odbudowa zęba przebiega w stosunkowo szybkim okresie)

  • ochrona zębów zdrowych (założenie implantu nie wymaga szlifowania zdrowych zębów)

  • minimalizacja zaniku kości (w przypadku braku zębów kość ludzka ma tendencję do zaniku – implant niweluję tę tendencję)

  • przywrócenie funkcji uzębienia naturalnego

  • brak luźnych części, wymagających dodatkowej obserwacji

  • zachowanie estetyki twarzy i poprawa samopoczucia

  • brak konieczności wymiany (implanty zębowe zakładane są na całe życie)

  • brak konieczności stosowania klejów/żeli do protez

  • trwałość wykonania – wysoka jakość i antyalergiczność wykorzystywanych materiałów

 

Implanty stomatologiczne są bardzo dobrą i coraz chętniej wybieraną metodą uzupełnienia ubytków, a swą popularność zawdzięczają przede wszystkim funkcjonalności, naturalnemu wyglądowi i wygodzie.

 

Zapraszamy do kontaktu i konsultacji – dzięki nam odzyskasz wspaniałych uśmiech profesjonalnie i bezboleśnie.

Stomatologia Mikroskopowa Hanna i Dawid Ozimek.


Gabinet stomatologiczny w Oleśnicy – kontakt

Szeroki wachlarz usług z zakresu stomatologii zachowawczej i dziecięcej, periodontologii, a także chirurgii stomatologicznej i protetyki oferuje gabinet stomatologii mikroskopowej mieszczący się w Oleśnicy. Jeśli chcą Państwo umówić na wizytę u dentysty, prosimy o kontakt telefoniczny, e-mailowy lub za pomocą formularza kontaktowego zamieszczonego poniżej.

 


 

Stomatologia mikroskopowa
Hanna i Dawid Ozimek
ul. Św.Jadwigi 11/3 ( 1 piętro), 56-400 Oleśnica
tel. +48 695 751 412 , kontakt@mikrostoma.pl


2016 - Stomatologia mikroskopowa. realizacja: agencja 3motion

     

Polityka prywatności